Борусия Мьонхенгладбах пропусна шанса да се намести в местата, даващи право на участиев Лига Европа следващия сезон.

Гладбах стигна само до равенство 1:1 у дома срещу Вердер Бремен. Така тимът на Люсиен Фавр остана на осмата позиция, а 2 точки от шестия Майнц. Четвъртият Шалке пък има с 4 пункта повече.

Първата част на „Борусия парк" едва ли ще се запомни с нещо друго,освен с изненадващо добрата игра на гостите в дефанзивен план. „Бременските музиканти" се бяха групирали добре в своята половина и на практика не допуснаха нищо по-опасно пред вратата си. Домакините имаха териториално предимство, но бяха твърде статични в нападение.

Гладбах успя да пречупи отбраната на гостите чак в 72-ата минута, когато Млапа засече с глава центриране от корнер.

Домакините сякаш си повярваха, че са спечелили и бяха наказани само 5 минути по-късно. Де Брюйне центрира към далечната греда, където непокритият Игньовски успя да изравни и да донесе точката на Вердер.