Шалке загуби борбата за титлата в Германия. В мач от предпоследния 33-и кръг, момчетата на Феликс Магат претърпяха домакинска загуба с 0:2 от Вердер (Бремен), като по този начин се простиха с мечтата за триумф на родна сцена.

Повече от 61 000 зрителите бяха заели местата си по "Фелтинс Арена" с надеждата, че любимците им ще останат в борбата за титлата до последния възможен момент. Уви това не се получи.

След нулевото първо полувреме гостите от Бремен откриха резултата чрез Месут Йозил, който се разписа в 55-ата минута. Домакините се опитаха да отговорят, като в игра моментално се появиха Еду и Гавранович.

Вместо това обаче "миньорите" бяха матирани с втори гол. Този път се разписа португалецът Уго Алмейда, но в основата и на това попадение бе Йозил. До края на мача нови голове нямаше, а поражението на практика короняса Байерн (Мюнхен). Баварците победиха с лекота Бохум (3:1) и кръг преди края имат преднина от 3 точки и смазващо по-добра голова разлика.

В друг мач от кръга Хофенхайм победи като гост Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1.

ШАЛКЕ - ВЕРДЕР 0:2

0:1 Йозил (55')
0:2 Алмейда (64')

ШАЛКЕ: Ноер, Рафиня, Хьоведес, Бордон, Шмитц (59' Еду), Вестерман, Клуге (75' Мориц), Ракитич, Фарфан, Хао (59' Гавранович), Курани
Старши треньор: Феликс Магат

ВЕРДЕР: Вийзе, Фритц, Мертезакер, Налдо, Пасанен, Фрингс, Баргфреде, Боровски, Йозил, Алмейда, Пизаро
Старши треньор: Томас Шааф