Байерн (Мюнхен) не успя да спечели гостуването си на РБ (Лайпциг) в дербито от 33-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на стадион "Ред Бул Арена" приключи без да бъдат признати отбелязани попадения.

Такова имаше в полза на баварците. Негов автор след 50 минути игра бе Горецка, но след допитване до системата за видеонаблюдение ВАР, то беше отменено заради засада.

Байерн има за какво да съжалява, тъй като създаде няколко много добри положения в полето на съперника.

Домакините също показаха зъби като Поулсен на два пъти можеше да се разпише, но късметът не беше на негова страна.

По ирония на съдбата "биковете" от Лайпциг могат да сринат сезона на баварския колос, като Байерн не успя да триумфира днес с титлата на Германия, а разликата с Борусия (Дортмунд) остава едва 2 точки, кръг преди края на надпреварата.

Снимка 422810

Източник: Twitter

Домакините са допуснали едва 27 попадения, а в изиграните 17 мача на свой терен са инкасирали едва 9 гола, което е рекорд в първенството. В същото време обаче баварците са пронизвали съперниците цели 83 пъти. Днес те нямаха шанс да запишат успех на сметката си. Той щеше да гарантира трофея за мюнхенци.

Снимка 422811

Байерн не е ставал шампион на свой терен от 2000 година насам. Сега получава възможност да го направи. В последния кръг от шампионата тимът приема на свой терен Айнтрахт (Франкфурт). Франк Рибери пък е на път да постави рекорд, защото ще е първият футболист в историята на Бундеслигата с 9 титли.

В мач от същия кръг Борусия (Дортмунд) победи драматично с 3:2 госта си Фортуна, въпреки че съперникът завърши срещата с човек по-малко.

Пулишич вкара единствения гол през първата част на мача, разписвайки се 4 минути преди паузата. Финк изравни почти незабавно след почивката, а Дилейни отново даде преднина на домакините малко по-късно.

Лукебакио пропусна дузпа за гостуващия отбор след по-малко от час игра, а по-късно Боджек бе изгонен, оставяйки гостите с човек по-малко на терена.

Гьотце вкара за 3:1 във втората минута на даденото продължение, а три минути по-късно Ковначки оформи крайното 3:2.