Чудото РБ Лайпциг продължава да изумява Германия. "Биковете" отправиха ново предизвикателство към Байерн (Мюнхен), след като увеличиха преднината си на върха на цели 6 точки. Комфортният аванс бе осигурен след изразителна победа като гост над Фрайбург с 4:1. Селекцията на Ралф Хазенхютъл впечатли със страховит нападателен футбол, който остави без аргументи съперникът им от "Шварцвалд Щадион".

Две попадения за успеха отбеляза младата надежда Тимо Вернер, а по един добавиха Кейта и Сабитцер. Отново над всички обаче бе шведът Емил Форсберг, който умело дирижираше играта на РБ и блесна с две асистенции. Почетният гол за Фрайбург отбеляза нападателят Нидерлехнер.

Снимка 264663

Началото на двубоя беше повече от успешно за селекцията на Ралф Хазенхютъл. Тимът от Лайпциг написа нова страница в клубната си история, след като отбеляза най-бързия си гол, откакто се подвизава в Първа или Втора Бундеслига. Това се случи още в 1-ата минута, когато "биковете" изпълниха къс корнер. Топката се озова в краката на Наби Кейта, който от сериозна дистанция заби безпощадно топката в горния ляв ъгъл.

Радостта на РБ обаче бе кратка, тъй като Фрайбург бързо се върна в мача. В 14-ата минута Щенцел центрира в наказателното поле на опонента. Флориан Нидерлехнер се възползва от зейналата дупка между Илсанкер и Шмитц, и с глава съумя да промуши топката под плонжа на Гулаши.

До края на полувремето шоуто бе изцяло за Тимо Вернер. Нисичкият нападател откри головата си сметка в 21-ата минута, давайки отново аванс за своите. Тои изскочи зад защитата на Фрайбург след уникален пас на Деме и от близко разстояние не сбърка срещу Шволов.

Снимка 264662

Две минути преди почивката, преднината на РБ Лайпциг вече беше от цели две попадения. Звездата на тима Емил Форсберг отново загатна за голямата си класа, записвайки на свое има шестата си асистенция от началото на сезона. Акуратното му подаване бе отиграно със само едно докосване от Вернер, който елегантно насочи в мрежата на домакините за 1:3.

Подновяването на играта можеше да донесе радост за Фрайбург. В 58-ата минута, след корнер, топката малко изненадващо попадна в краката на Хьофлер, който обаче от няколко метра удари горната греда. Малко по-късно попадение на "биковете" бе отменено, заради засада на Вернер.

Снимка 264661

В 75-ата минута феновете на "Шварцвалд Арена" станаха свидетели на любопитен момент. Сабитцер получи страшен пас от Поулсен. Останал сам срещу Шволов, той елегантно преодоля вратаря на Фрайбург, но след лек контакт с тялото на съперник, Марсел прати топката в гредата.

Малко по-късно грешката бе поправена. Емил Форсберг намери горепосочения играч, който с кинжален изстрел от 15 метра превърна РБ Лайпциг в най-резултатния германски тим от началото на кампанията.

ФРАЙБУРГ - РБ ЛАЙПЦИГ 1:4

0:1 Кейта (1"), 1:1 Нидерлехнер (14"), 1:2 Вернер (21"), 1:3 Вернер (35"), 1:4 Сабицер (79")

СТАДИОН: "Шварцвалд Щадион"

СЪДИЯ: Б. Бранд

ФРАЙБУРГ: Шоволов, Торехон, Гулде, Гюнтер, Щенцел, Абраши, Франц, Хьофлер, Грифо, Петерсен, Нидерлехнер (резерви: Гикиевич, Булут, Дели, Кюблер, Бахерер, Шустер, Фьоренбах)

РБ ЛАЙПЦИГ: Гулаши, Халстенберг, Орбан, Шмиц, Илсанкер, Деме, Сабицер, Кейтар, Форсберг, Пулсен, Вернер (резерви: Калмар, Кедира, Франке, Бърк, Мюлер, Кайзер, Зелке)