РБ Лайпциг стартира с успех новия сезон в германското футболно първенство.

Съставът се наложи като домакин над Майнц 05 с 3:1.

Точни за победителите бяха Емил Форсберг, Юсуф Поулсен и Амаду Хайдара. Жан-Филип Матета се разписа за гостуващия тим.

Снимка 497002

Източник: Twitter

Още през първите минути на двубоя стана ясно, че шансовете за Майнц няма да бъдат много, докато домакините ще държат първи да стигнат до откриване на резултата.

Това се случи след 17 минути игра, когато РБ Лайпциг получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Емил Форсберг, който не сгреши, давайки напълно заслужено предимство на тима си в резултата.

Снимка 497003

Само 5 минути по-късно интригата в срещата бе съществено намалена.

Това стана факт, след като Поулсен вкара втори гол за тима си, предвещавайки крайния победител в мача.

Само 3 минути след почивката Матета върна шансовете на състава си за нещо повече в сблъсъка, с попадение за 2:1.

Снимка 497000

Малко повече от 180 секунди след това обаче Хайдара попари надеждите на Майнц за точката, разписвайки се крайното 3:1.

Така РБ Лайпциг започва с очакван успех новата кампания.