Унион (Берлин) постигна първата си победа за новия сезон в германската Бундеслига. Малкият столичен отбор се наложи с убедителното 4:0 над Майнц 05 в домакинството си от третия кръг.

Берлинчани поведоха в 13-ата минута. Шералдо Бекер центрира отдясно и Макс Крузе с глава порази вратата за 1:0.

В 49-ата минута Кристофер Тримел с дълъг пас намери Маркус Ингварсен зад защитата и той отблизо удвои. В 63-ата минута резултатът стана класически. Тримел центрира от фаул, а Марвин Фридрих беше безпощаден с глава.

Байерн (Мюнхен) победи Борусия (Дортмунд) и спечели Суперкупата на Германия

Трофей №5 за баварската машина през 2020 година!

Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия

Само минута по-късно падна и четвърти гол във вратата на гостите. Мариус Бултер подаде успореден пас за Йоел Похянпало, който засече във вратата.

Така Унион вече има 4 точки и временно излезе на трето място в класиране. Майнц остава с нула точки на предпоследната 17-ата позиция.

Срещата се игра с публика, която се допуска вече в някои германски провинции.