Унион (Берлин) отново участва в зрелищен мач. Малкият столичен тим завърши 3:3 с Айнтрахт (Франкфурт) в двубой пълен с обрати. В крайна сметка срещата завърши 3:3 и двата тима си поделиха по една точка.

Още във втората минута Роберт Андрих се възползва от грешка на Кевин Трап и откри за домакините.

4 минути по-късно Макс Крусе удвои от дузпа отсъдена за спъване на Таиво Авонии от Мартин Хинтерегер.

В 27-ата минута Андре Силва върна един гол след извеждащ пас на Даичи Камада.

След още 10 минути същият Силва изравни след удар с глава след центриране от фаул на Филип Костич.

Следващото попадение падна чак в 79-ата минута. Бас Дост направи обрата пълен след центриране на Камада - 2:3.

Домакините все пак се отърваха. В 82-ата минута Крусе стреля извън наказателното поле и изравни за 3:3.

Така Унион остана шесто място с 16 точки. Айнтрахт е на девета позиция с 12 точки, колкото има и Аугсбург.

Байерн победи Щутгарт с 3:1