Автогол в 4-ата минута на Тимо Хуберс донесе победата на Унион (Берлин) с 1:0 като гост на Кьолн в среща от шестия кръг на футболното първенство на Германия.

След успеха столичани оглавиха класирането в Бундеслигата. Унион има четири победи и две равенства и с 14 точки е на върха в подреждането.

Фрайбург може да се върне на първото място, ако победи Борусия Мьонхенгладбах в последния мач от кръга. Шампионът Байерн Мюнхен е с две точки по-малко от Унион след три поредни равенства.

Мачът започна страхотно за Унион, след като Хуберс вкара топката в собствената си врата след центриране на Шералдо Бекер. След това обаче Джордън Сибачо пропусна дузпа, отсъдена за игра с игра с ръка на Лука Килиан в наказателното поле, а в 15-ата минути гол на Бекер беше отменен заради засада след намеса на системата ВАР.

Длед почивката Кристофер Тримел от Унион удари гредата от пряк свободен удар, преди втори жълт картон на Лука Янис Килиан да сложи край на надеждите на Кьолн да стигне поне до равенството.

Байерн (Мюнхен) - Щутгарт 2:2 в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) с нова издънка в Бундеслигата, дузпа в края донесе точка за Щутгарт на "Алианц Арена"