С два гола в самия край на мача Унион (Берлин) победи с 2:1 гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) и си върна първата позиция в класирането на Бундеслигата.

Домакините се оказаха в ролята на догонващи в 33-тата минута, когато Нико Елведи даде преднина на "жребчетата", възползвайки се от подаване на Ларс Щиндл.

Борусия запази преднината си до 79-ата минута, когато Кевин Беренс изравни с първия си шампионатен гол за сезона.

В герой за Унион обаче се превърна нидерландецът Данило Духи, който вкара победното попадение в седмата минута на добавеното време. Духи засече с глава центриране от фланга и не остави шансове на Тобиас Зипел.

Домакините можеха да вземат и по-лесно победата, но два техни гола - един в 29-ата и един в 86-ата минути, бяха отменени.

С победата Унион събра 26 точки от първите си 12 мача и води с точка пред шампиона Байерн Мюнхен. Борусия Мьонхенгладбах е на 10-о място с 16 точки.