Скромният като успехи и финанси до преди няколко години отбор на Унион (Берлин) продължава да шокира всички в Германия, след като отново се върна на 2-ото място в Бундеслигата. Берлинчани с голяма доза късмет си тръгнаха с успех с 2:1 над РБ Лайпциг като гост и събраха 42 точки, само 1 по-малко от лидера Байерн.

До почивката домакините от Лайпциг водеха с 1:0 благодарение на точното попадение на Бенямин Хенрихс. Но през втората част Яник Хаберер изравни, а Робин Кнохе от дузпа донесе успеха на гостите от германската столица.

Домакините от Лайпциг опитаха да бъдат по-активни и да търсят ранни голове въпреки липсата на важни фигури като Дани Олмо и Кристофър Нкунку. Те влязоха в срещата с поне един отбелязан гол в 10 поредни мача и без поражение във всички тези 10 мача във всички турнири.

Байерн (Мюнхен) победи Бохум с 3:0 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига