Унион (Берлин) победи Фрайбург с 4:1 като гост и запази шансове дори за директно класиране в първата четворка на немската Бундеслига, което гарантира квота за Шампионската лига.

С трите точки отборът от столицата е на шесто място, но само на точка зад четвъртия Фрайбург. Берлинчани нанесоха своя удар още преди почивката, като поведоха с 3:0 с голове на Гриша Промел, Кристофер Тримел и Шералдо Бекер.

Попадение за Фрайбург на Лукас Холер бе отменено след намеса на системата за видео повторения (ВАР) за игра с ръка. След почивката Холер все пак вкара почетно попадение за домакините. В края четвърти гол за Унион вкара Андрас Шафер.

Борусия (Дортмунд) победи Гройтер (Фюрт)

Борусия (Дортмунд) се бетонира на втората позиция в Бундеслигата след успех над опашкар