Унион (Берлин) и Волфсбург завършиха 2:2, но мачът от кръг №24 на германската Бундеслига привлече внимание повече заради спирането му.

Малко преди почивката агитката на домакините опъна транспаранти с нецензурни надписи по адрес на Германския футболен съюз и президента на Хофе Дитмар Хоп. Реферът Бастиан Данкерт беше безкомпромисен, спря двубоя и прибра футболистите в тунела.

Крушчич остава начело на ЦСКА?

Той ще продължи да бъде треньор на "червените"

След около 7-8 минутно запалянковците прибраха плакатите и Данкерт поднови мача. По уредбата обаче беше съобщено, че при нова подобна проява от страна на ултрасите срещата ще бъде прекратена.

На транспаранти пишеше "Отменихте колективното наказание през 2017 година, но сега правите услуга на Хоп. Две стъпки назад! М*йната ви, ГФС", "Ние сме против цензурирането на фенове и налагането на колективно наказания..."

Преди три години в германския футбол беше премахнато така нареченото  "колективно наказание", според което всички фенове биват наказвани, независимо че виновниците са отделни лица. Наскоро обаче беше направено изключение във връзка с протест на привържениците на Борусия (Дортмунд) срещу Хоп. След като група запалянковци на "жълто-черните" опънаха плакати срещу милиардера, ГФС забрани на всички фенове на клуба да посещават стадиона на Хофенхайм за период от 2 години.

Снимка 469509

Източник: BZ Berlin

В мача Унион водеше с 2:0 половин час преди края, но Волфсбург успя да изравни, а след това можеше и да отмъкне всичките 3 точки. Себастиан Андерсон в  41-ата минута и Марвин Фридрих в 56-ата минута вкараха за малия отбор от берлинч. След това "вълците" се разиграха и отговориха с попадения на Яник Герхарт в 60-ата минута и Ваут Вегхорст в 81-ата минута.

С тази точка Унион се изкачи на десета позиция с 30 точки. Волфсбург продължава битката за Лига Европа и е на седмо място с 35 точки.

Още една среща по германските терени беше временно спряна заради подобни плакати, тази между Мепен и Дуисбург в Трета лига.