Борусия (Дортмунд) допусна втора загуба от началото на сезона, като отстъпи с 1:2 при гостуването на Унион (Берлин). Така "жълто-черните" влязоха в серия - победа-загуба-победа-загуба. Преди това те спечелиха срещу Хайденхайм, после загубиха от Щутгарт, победиха Бохум и сега отново допуснаха поражение.

Столичани поведоха с два гола до почивката. Първо Кевин Фогт отбеляза от дузпа в 26-ата минута, а Вертесен отбеляза второ попадение в 45-ата минута. Юлиан Риерсон върна едно попадение в 62-ата минута.

В 24-ата минута Нико Шлотербек извърши нарушение срещу футболист на домакините, а Кевин Фогтс отбелява от бялата точка за 1:0. Малко преди почивката топката стигна до Йорбе Вертесен, който стреля по тревата и топката влезе в средата на вратата за 2:0.

В средата на второто полувреме Дортмунд върна един гол. Юлиан Риерсон пое подаване от свой съотборник и без колебание отбеляза за 2:1. В 75-ата минута Дониел Мален падна в наказателното поле на Унион Берлин, поиска дузпа, но не получи такъв.

До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до изравнителния гол, но така и не успяха.

Аугсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1 в мач от Бундеслигата