Невероятна издънка успя да сътвори отбора на Волфсбург. "Вълците" паднаха с 3:4 у дома от Майнц, след като преди това бяха повели с 3:0.

Дебют за бившите шампиони направи и новото попълнение Диего, който се отчете и с гол.

Всичко започна повече от отлично за домакините. Един Джеко изведе Волфсбург напред в 23-ата минута. Смао 5 по-късно отново той удвои след подаване на Манджукич.

В 30-ата резултатът бе вече 3:0, като голът бе дело на купеният за 15,5 милиона евро от Ювентус Диего.

Началото на обрата даде Мортен Расмусен малко преди почивката. Това попадение сякаш даде криле на Майнц и през второто полувреме гостите сътвориха чудото.

Веднага след почивката Сото направи 3:2, оползотворявайки пас на Холтби. В 58-ата минута Шюрле с тупалка от 26 метра изравни за 3:3.

Двата бързи гола събудиха Волфсбург и играчите на Стив Макларън тръгнаха по-масирано в атака. Гостите обаче не изпаднаха в глуха защита, а използваха всеки шанс за контра. 5 минути преди края резервата Салай използва центриране на Забавник, пребори се с Кяер и донесе победата на Майнц.

В друг мач от този кръг, Вердер надви Кьолн с 4:2. Марко Арнаутович вкара два за домакините, по 1 гол добавиха Уго Алмейда и Торстен Фрингс.