Двубоят от първия кръг на турнира за Купата на Германия между третодивизионния Оснабрюк и втородивизионния Лайпциг бе прекратен заради инцидент със съдията.

В 71-ата минута реферът на срещата Мартин Петерсен бе уцелен в главата със запалка хвърлена от трибуните. Играта бе спряна, а след повече от 20-минутно прекъсване, срещата бе официално прекратена. Въпреки че не изглеждаше да е пострадал сериозно, арбитърът прецени, че има пълно основание да посочи на двата тима да напуснат терена и да се приберат в съблекалните.

Това най-вероятно ще бъда в ущърб на домакините, които до този момент водеха в резултата с 1:0 с гол още в 1-ата минута на Савран. След този инцидент обаче е много вероятно да бъде присъдена служебна загуба на Оснабрюк и напред да продължи тима на Лайпциг.

Напред в турнира продължават Нюрнберг, Херта и Борусия Мьонхенгладбах.

Нюрнберг отстрани Ааален с 2:1 след изпълнение на дузпи, Борусия Мьонхенгладбах се справи с Санкт Паули с 4:1, а Херта победи Арминия Билефелд с 2:0.