Тодор Колев отбеляза гол за Алемания (Аахен) при равенството 2:2 с новака Санкт Паули в мач от 16-ия кръг във втора Бундеслига.

Колев, който започна като титуляр, се разписа за 2:1 в 64-ата минута след подаване на Мариус Еберс. Това бе петият гол от началото на сезона за бившия нападател на Славия, който в края на двубоя получи жълт картон.

Алемания (Аахен) обаче не успя да удържи победата, след като от 0:1 обърна до 2:1. Томас Мегле откри за гостите в 15-ата минута, но бившият играч на Литекс румънецът Лауренциу Регекампф в 51-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Еберс, и Тодор Колев доведоха нещата до 2:1.

Само след пет минути обаче Ахмет Куру изравни.

Така Алемания (Аахен) продължава да е без победа под ръководството на новия наставник Йорг Шмадке и заема 10-о място с актив от 20 точки.

В останалите две срещи от петък Майнц 05 надделя над Кьолн с 1:0 в дербито на кръга с попадение на защитника Тим Хогланд в 59-ата минута.

Ерцгебирге Ауе и Кобленц пък завършиха наравно 0:0.