Тежка загуба претърпя Енерги (Котбус) в 3-ия кръг на Втора Бундеслига. "Червено-белите" отстъпиха с 0:5 на Мюнхен 1860.

За домакините цял мач записа Димитър Рангелов. Българският национал се опитваше да бъде максимално активен предни позиции. Отправи няколко удара, които обаче не намериха целта.

Катастрофата за домакините беше пълна, след като до почивката резултатът беше 4:0. Още във втората минута Айгнер откри с удар с глава и асистенция на Бенямин Лаут. Пет по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко. Енгел задържа за фланелка откъсващия се Лаут и видя червения цвят на картона. Юношата на 1860 продължи да тормози съперника и след това изработи попаденията на Фоланд в 23-ата и на Халфар в 32-ата.

Пет минути преди почивката Хюнемайер си отбеляза автогол, засичайки с шпагат центриране на Айгнер отдясно. Крайното 5:0 оформи самият Лаут в 73-ата, изведен от Фоланд зад гърба на защитата на Енерги.

В класирането Рангелов и компания са на пето място с 6 точки от три мача. 1860 пък е на трета позиция със същия актив, но и по-добри показатели. Възможни са размествания, тъй като голяма част от двубоите предстоят.