Щутгарт отпадна от турнира за Купата на Германия, след като отстъпи с 1:3 при гостуването си на Майнц 05.

Двубоят бе от 1/8-финалите на турнира, а головете за победителите бяха дело на Бергрийн, Диало и Сердар. За Щутгарт се разписа Гентнер.

Решителният момент в двубоя дойде в 54-ата минута. "Швабите" имаха аванс от един гол и получиха право да изпълнят дузпа. Денис Аого обаче не успя да реализира. Така вместо гостите да дръпнат с 2:0, те се сринаха и в оставащото време до края инкасираха три попадения.

Снимка 329939

Източник: Twitter

Няколко часа по-късно, Шалке 04 стори най-очакваното и елиминира последния в Бундеслигата Кьолн. "Гелзенкирхенци" не зарадваха със зрелищен футбол 56 392 зрители на "Велтинс Арена", но все пак се поздравиха с ценния успех 1:0.

В герой за домакините се превърна звездата Макс Мейер, който в 63-ата минута засече по нестандартен начин центриране от корнер, и по този начин прати своя тим на четвъртфиналите.

В друг двубой от тази фаза третодивизионният Падерборн надви Инголщат 04 с 1:0.

Петер Щьогер: Елиминираме ли Байерн, имаме големи шансове за спечелване на Купата

Треньорът на Дортмунд: "Байерн" и "слабост"? Тези две думи не са част от едно и също изречение

"Със сигурност не сме ги желали при жребия"

МАЙНЦ - ЩУТГАРТ 3:1

0:1 Гентнер (41"), 1:1 Бергреен (62"), 2:1 Диало (71"), 3:1 Сердер (90+3)

ШАЛКЕ - КЬОЛН 1:0

1:0 Мейер (63")

ПАДЕРБОРН - ИНГОЛЩАТ 1:0

1:0 Золински (56")