Байерн (Мюнхен) не срещна затруднения с Майнц. Баварците записаха победа с 3:0 на  стадион "Кофейс Арена". Срещата ще бъде запомнена с поредния рецитал на Роберт Левандовски, който регистрира стотното си попадение в германския елит. Нападателят вкара две попадения в мача. След този мач,

Байерн Мюнхен остава с пълен актив от 21 точки на върха, докато Майнц е десети в класирането с девет пункта на своята сметка.

В средата на първото полувреме, Кингсли Коман нахлу в наказателното поле и беше спънат от Де Блазис, което накара главния съдия да покаже бялата точка. Зад бялата точка застана Мюлер, но би над вратата.

Резултатът бе открит след почивката от Роберт Левандовски откри резултата при първата си добра възможност в мача. Кингсли Коман центрира отдясно, полякът отправи прецизен удар с глава, намирайки горния ляв ъгъл.

В 63-ата минута Чаби Алонсо подаде към Артуро Видал, който изведе Роберт Левандовски и полякът не сбърка, финтирайки вратаря преди това.
Само пет минути след това Дъглас Коста проби отляво и след като надбяга съперник с лекота, пусна топката към далечната греда, където Кингсли Коман се разписа на празна врата.

Майнц - Байерн Мюнхен 0:3
0:1 Роберт Левандовски - 51'
0:2 Роберт Левандовски - 63'
0:3 Кингсли Коман - 68'

Майнц: Кариус, Бунгерт, Брозински, Бел, Бенгтсон, Баумгартлингер, Латца (Мориц - 73'), Клеменс (Балогун - 81'), Мали (Джайро - 67'), Де Блазис, Муто

Байерн Мюнхен: Нойер,  Хави Мартинес (Боатенг - 67'), Алаба, Рафиня, Лам, Алонсо, Тиаго Алкантара, Коман, Дъглас Коста (Гьотце - 70'), Мюлер (Видал - 58'), Левандовски