Българският национал Станислав Ангелов блесна с две асистенции при равенството 3:3, което Енерги постигна като гост на Бохум. Домакините поведоха с автогол на Ипса, като това попадение е под № 100 в кариерата на Марсел Колер като треньор в Бундеслигата.

Шестак удвои малко преди края на първото полувреме, а в самия край Пападопулос върне едно попадение след пас на Ангелов от центъра. В 68-ата минута Ауер даде отново аванс от два гола на Бохум, но в следващата минута Скела върна едно попадение. 11 минути преди края Йелич получи пас от Станислав Ангелов и изравни резултата.

Благой Георгиев игра 84 минути при загубата на Дуисбург с 1:2 като гост на Волфсбург. По този начин „зебрите" вече над 10 години нямат победа като гост на „вълците". За последно те сториха това през ноември 1997, когато се наложиха с 2:0.

Валери Домовчийски попадна в групата на Херта за гостуването на Щутгарт, но не взе участие при победата на своя тим с 3:1. По този начин Армин Фе продължава да няма победа над берлинчани в треньорската си кариера.

• Волфсбург - Дуисбург 2:1
    0:1 Никулеску (26), 1:1 Шефер (36), 2:1 Графите (54)

Волфсбург: Беналио, Ритер (56-Рикардо Коща), Шимунек, Мадлунг, Шефер, Гентнер, Хасебе, Жозуе (90-Кирога), Марселиньо (76-Дежага), Графите, Джеко

Дуисбург:
    Бойкерт, Ламей (23-Вейно), Филипеску, Шлике, Вили, Тарарахе, Гърлич, Георгиев (84-Вручина), Мьолдерс, Лаврич (46-Ишиаку), Никулеску

Волфсбург, „Фолксфаген Арена" - 18 000 зрители
    Съдия: Луц Вагнер
    Жълти картони: Вили, Тарарахе (Д)
  • Бохум - Енерги 3:3
    1:0 Ипса (7-авт), 2:0 Шестак (42), 2:1 Пападопулос (45), 3:1 Ауер (68), 3:2 Скела (69), 3:3 Йелич (79)