Заплашеният от изпадане отбор на Хамбургер успя да спечели три много ценни  точки в битката си за оцеляване в Бундеслигата. Отборът от пристанищния град победи с минималното 1:0 берлинския Херта.

Срещата беше тактическа, като единственото попадение бе дело на шведа Албин Екдал в 77-та минута.

Първото полувреме премина с лек превес на домакините, които чрез Люис Холтби и Николай Мюлер накара вратаря на гостите Руне Ярстейн да се намесва решително.

Снимка 281820

През второто полувреме темпото падна. Играчите на Хамбургер предоставиха владението на топката на своя съперник без да му позволят да създава голови положения. В 77-та минута Боби Ууд подаде на Аарън Хънт, който намери в наказателното поле Албин Екдал. Шведът под напрежение намери горния ъгъл на вратата на Руне Ярнстейн.

В последните минути играчите на Херта изглеждаха примирени и не намериха сили да реагират на попадението.

Хамбургер вече има 23 точки и настигна Волфсбург. Заради по лоша голова разлика днешните победители са на 16-то място.

Херта остана на пето място с 37 точки и пропусна да скъси дистанцията спрямо четвъртия Хофенхайм, който има 41 точки.

Айнтрахт загуби у дома с 1:2 от Фрайбург и няма победа от началото на февруари