Байерн (Мюнхен) не срещна проблеми у дома срещу борещия се за оставане в Бундеслигата отбор на Щутгарт. Играчите на Нико Ковач спечелиха категорично с 4:1, но си гарантираха успеха след почивката.

Още в 5-ата минута Тиаго Алкантара получи пас на удобна позиция в наказателното поле и вкара за 1:0 на няколко метра от вратата.

Последва натиск на баварците, които играеха с настроение, но от нищото Щутгарт изравни след ефектно изпълнение на Анастсиос Донис, дошло след удар от над 25 метра в сглобката за 1:1 - резултат, при който дойде почивката.

Втората част започна с натиск на домакините, а голът изглеждаше, че е въпрос на време. Той дойде след опит за удар на Серж Гнабри, който рикошира в Кристиян Гентнер е влетя в мрежата - 2:1!

Последва пропуск от дузпа на Левандовски, който нацели гредата, но Леон Горецка покачи на 3:1 засичайки с глава центриране на Кимих от корнер.

Крайният резултат 4:1 оформи Левандовски, който се реваншира за пропуска от бялата точка минути по-рано.