Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) сложи край на серията си от 4 поредни победи, след като завърши наравно 1:1 като гост на Щутгарт. Двата отбора се изправиха в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата, след която „жълто-черните" загубиха втората си позиция в класирането.

Малко повече от 60 000 зрители на „Мерцедес-Бенц-Арена" ликуваха в 22-ата минута, когато германският национал Сердан Тасчъ откри резултата. Халфът се оказа най-съобразителен след разбъркване в полето на Борусия и със силен удар от 7-8 метра разпечата вратата на Вайденфелер - 1:0.

Когато полувремето отиваше към края си гостите изравниха резултата. Точен в продължението на първата част бе Лукаш Пижчек, който завърши подобаващо добра атака, преминала през Гьотце и Кагава.

След почивката двата отбора не си отбелязаха нови голове и в крайна сметка се задоволиха с по точка.

След този кръг шампионите от Борусия (Дортмунд) делят третата позиция с Борусия (Мьонхенгладбах), като и двата тима имат по 20 точки. Лидер е Байерн Мюнхен с 25, а втори е Шалке с 21.