Щутгарт сложи край на дългата си серия без победа в Бундеслигата. "Мерцедесите" имаха поводи за радост, справяйки се с гостуващия Майнц 05 с 2:1. Селекцията на Пелегрино Матарацо обичайно страдаше от множество контузени основни футболисти, но този път намери сили да стигне до трите точки.

Резултатът бе открит в 21-ата минута, когато централният защитник Хироки Ито се оказа на точното място и с перфектно изпълнение направи 1:0. Секунди по-късно в мача се намеси и ВАР, който прецени, че дузпа в полза на "швабите" не трябва да се дава.

Халанд изненадващо ще бъде готов за "Дер Класикер"

Дори попадна в групата за гостуването на Волфсбург

Преди почивката паритетът бе възстановен, след като в 37-ата Александер Хак надскочи всички при центриране от корнер и с глава смълча трибуните на "Мерцедес-Бенц Арена".

Разковничето на този двубой дойде в 51-ата минута, след като Борна Соса шутира от непосредствена близост, а топката осъществи контакт с гредата, за да влезе в мрежата на Майнц.

До края Щутгарт имаше нови претенции за дузпа, но Матиас Йоленбек подмина броженията на Силас Мвумпа.

Антиваксърът Чупо-Мотинг се разболя от коронавирус

И това няма да стресне Йозуа Кимих

В следващия кръг "мерцедесите" домакинстват на Херта, докато Майнц приема на свой терен Волфсбург.