Отборът на Борусия (Дортмунд) попречи на Байерн (Мюнхен) да стане шампион още в този кръг. Вестфалци бяха безкомпромисни при гостуването си на Щутгарт, разбивайки  едноименния тим с класическото 3:0.

Тон за изразителния успех даде Шинджи Кагава, който в 21-ата минута засече перфектен пас на Хенрих Мхитарян.  До почивката нещата вече бяха решени, след като младият американец Кристиян Пулишич покачи до 0:2. По този начин техничарят с №22 стана най-младият играч в историята на Бундеслигата, който вече има две попадения в головия си актив.

Крайното 0:3 бе оформено от арменеца Мхитарят в 56-ата минута. Крилото увенча отличния си мач след мощен изстрел в опразнената врата на домакините.

Хановер се спаси от изпадане още в този кръг, след като се добра до 2:2 при визитата си на Инголщад. Нещата за „96“ изглеждаха безнадеждни до 25-ата минута, когато домакините дръпнаха с два гола чрез Моралес и Хартман. Честта на хановерци обаче бе спасена от японските национали Сакай и Киотаке, които се разписаха в 58-ата и 82-ата минути.

Волфсбург за пореден път демонстрира, че просто доиграва сезона, след като падна безславно у дома от Аугсбург. Баварците изиграха много силен мач, който бе белязан от красивите попадения на Алфред Финбогасон и Алтинтоп.

Кьолн на практика подсигури участието си в Бундеслигата и догодина. „Козлите“ смачкаха Дармщад с 4:1.По два гола за победителите реализираха Антони Модест и Марсел Рисе.