Щутгарт и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата - резултат, който не удовлетвори и двата отбора. Домакините се борят отчаяно да оцелеят в елита на германския футбол, докато Леверкузен иска отново да играе европейски футбол през есента.

Точките бяха поделени по една в двете посоки, след като съдията Франк Виленборг даде по една дузпа и в двете посоки през второто полувреме. Серху Гираси аткри за домакините от града на Мерцедес в 57-ата минута в стил Паненка, копвайки технично топката в средата на вратата. Наказателният удар беше отсъден заради фаул на Езекиел Паласиос срещу Уатаро Ендо.

13 минути по-късно Паласиос също беше точен от 11-те метра, след като вратарят Фабиан Бредлоо фаулира устремилия се към вратата му Едмонд Тапсоба. Паласиос не трепна и с точен изстрел в долния десен ъгъл прати топката в мрежата.

Двата отбора пропуснаха по една възможност, за да спечелят мача. Най-напред Джошуа Вангоман невероятно за чистата си позиция успа да ритне топката над горната греда. След него упражнението повтори и Тапсоба, също изстрелял кълбото прекалено високо.

С този резултат домакините остават на предпоследното 17-о място с 29 точки, на 1 от Шалке 04 пред тях и на 2 след първия напълно спасил се тим на Бохум. Байер (Леверкузен), които играят полуфинал в турнира Лига Европа, заемат в момента 7-о място с 49 точки, колкото има и Волфсбург пред тях.