Традиционните фенове на Бундеслигата са в шок - РБ Лайпциг поведе в германското първенство. "Биковете" пренаписаха историята на шампионата, след като се превърнаха в първия новак, който няма грешка в своите начални 5 гостувания в елита. Това стана факт, след като "червените" сътвориха чудодеен обрат като гост на Байер (Леверкузен) 3:2. Победата изкачи богаташите временно на първото място в таблицата, шампионите от Байерн (Мюнхен) се смъкнаха до втората позиция, но са с мач по-малко.

Снимка 263396

Драмата на "БайАрена" започна още с първия съдийски сигнал. Домакините поведоха след само една минута футбол, когато Кевин Кампъл се възползва от чудесна асистенция на Брандт. Бившият играч на Борусия (Дортмунд) демонстрира добро чувство за пласиране и на далечната греда реализира в мрежата на съперника.

Най-мразеният футболен клуб в Германия

Радостта на "аспирините" обаче бе кратка, след като Юлиан Баумгартлингер имаше нещастието да си отбележи автогол. В опита си да изчисти топката от краката на Сабитцер, австрийският национал сюрпризира неприятно Бернд Лено.

Логиката сякаш възтържествува секунди преди почивката, когато Брандт съумя да изведе Байер отново напред. Младата надежда се възползва от груба грешка на защитата на Лайпциг. Дългото подаване на Чалханоглу се оказа достатъчно акуратно, а за звездата с №19 не остана нищо друго да разстреля Гулаши.

Снимка 263397

Именно унгарският национал обаче даде началото на знаменития обрат. В 54-ата минута той спаси слабо изпълнена дузпа на Хакан Чалханоглу и така върна надеждите на "биковете" за нещо повече в този двубой. Мечтите се превърнаха в реалност точно в 67-ата минута, когато шведската звезда Емил Форсберг докара нещата до 2:2. Плеймейкърът на РБ Лайпциг напредна 50 метра с топка в крака, бидейки гледан отблизо от четирима съперникови бранители. Последва него изстрел от границата на наказателното поле, който съчетан с колебливата намеса на Лено , се превърна в попадение.

Драмата беше пълна 9 минути преди края, когато бранителят на гостите Вили Орбан се оказа на точното място след центриране на Форсберг и с глава донесе ценните три точки за "биковете".

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - РБ ЛАЙПЦИГ 2:3

1:0 Кампл (1"), 1:1 Баумгартлингер-автогол (4"), 2:1 Брандт (45+2"), 2:2 Фросберг (67"), 2:3 Орбан (81")

СТАДИОН: "БайАрена"

СЪДИЯ: Феликс Брих

ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Топрак, Уендел, Та, Арангис, Баумгартлингер, Кампл, Хенрикс, Мехмеди, Чалханоглу, Брандт (резерви: Йоцкан, Воланд, Да Коща, Хилберт, Хаверц, Ернандес, Драгович)

РБ ЛАЙПЦИГ: Гулаши, Компер, Халстенберг, Орбан, Илсанкер, Деме, Сабитцер, Кейта, Форсберг, Поулсен, Вернер (резерви: Колтори, Шмиц, Бърк, Кайзер, Кедира, Зелке, Франке)