Байерн (Мюнхен) направи поредната голяма крачка към титлата в Бундеслигата. Немският гранд разби гостуващия Кьолн с "класическото" 3:0 и по този начин си осигури първото място преди кратката зимна пауза. Баварците ще имат 6 точки преднина преди следващите кръгове от кръга, като тя може да бъде стопена до минимум три.

Иначе днес успехът изобщо не дойде лесно за тима на Юп Хайнкес, след като голямата звезда Франк Рибери бе изгонен още в 33-ата минута на двубоя и по този начин задачата на домакините бе сериозно усложнена, но въпреки това успехът бе изкован.

В началото на мача Кьолн бяха много добре прибрани в половината си и почти не допускаха сериозни положения пред вратата си. Чак в 15-ата минута дойде добра ситуация за гол за баварците, при която удар на Рибери бе избит от Михаел Рензинг.

Малко по-късно Гомес имаше добра ситуация, но стреля над вратата с глава. В 24-ата минута Мюлер бе изведен в добра ситуация, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб на вратата на Рензинг.

В 33-ата минута обаче победата на Байерн бе сериозно застрашена. Рибери първо получи жълт картон за фаул срещу Серено. Френският нападател хвана за гушата играчът на съперника и секунди по-късно бе изгонен с втори жълт картон.

Още с подновяването на първата част Байерн успяха да открият резултата. Мюлер подхвана бърза контраатака, подаде към Марио Гомес, който отблизо откри резултата - 1:0.

В 63-ата минута домакините решиха мача. Кроос центрира топката и тя попадна в Алаба, който отблизо вкара второто попадение - 2:0.

Две минути преди края на мача Кроос сложи окончателно точка на спора с трето попадение след майсторско изпълнение - 3:0.

БАЙЕРН - КЬОЛ 3:0
1:0 Гомес (48), 2:0 Алаба (64), 3:0 Кроос (88)