Шампионът на Германия Борусия (Д) доказа, че върви по възходяща линия след колебливия старт на сезона. В мач от 12-ия кръг "жълто-черните" разбиха с 5:1 Волфсбург.

Дортмундци откриха резултата още е 12-ата минута след подаване на Шинджи Кагава към младока Марио Гьотце. Недоволен от случващото се и играта на своя тим Феликс Магат направи смяна само пет минути преди почивката, "хвърляйки в огъня" Александър Хлеб. Беларусинът дебютира за "вълците" в миналия кръг. Въпреки това секунди преди паузата Левандовски намери Кагава, който удвои.

След час игра Хлеб попадна в прегръдките на съотборниците си, отбелязвайки първия си гол за своя нов клуб. В 61-ата обаче Свен Бендер с глава охлади мераците на "вълците" за равенство и евентуален обрат.

Превъзходството на Борусия беше видимо, след като само пет след това и Левандовски вдигна на крака изпълнения до краен предел "Сигнал-Идуна Парк". Крайното 5:1 оформи Марио Гьотце с второто си попадение в срещата.

С победата днес Борусия е вече на второ място с 23 точки, на две от лидера Байерн, който обаче е с мач по-малко. Баварците едва ли ще стъпян на криво при гостуването си на Аугсбург в неделя. "Вълците" от своя страна се свлякоха до 13-а позиция с 13 т.

Борусия (Д) - Волфсбург 5:1

Вайденфелер, Пижчек, Суботич, Хумелс, Шмелцер, С. Бендер, Лайтнер, Гьотце, Кагава, Гроскройц, Левандовски