Шампионът на Германия Борусия (Д) остава лидер в Бундеслигата след 21-ия кръг. "Жълто-черните" победиха с 1:0 подгласника си през миналия сезон Леверкузен в дербито на област Норд Райн-Вестафален. Единствения гол в Дортмунд отбеляза японецът Шинджи Кагава в продължението на първото полувреме. С успеха Борусия остана на първо място с 46 точки. "Аспирините" са на шеста позиция с 31 т.

В същото време новият треньор на Хофенхайм Маркус Бабел дебютира с равенство 1:1 срещу Вердер в Бремен. Хофе дори повече, при това в самото начало на мача чрез Вестергаард. В самия край на двубоя обаче Марко Арнаутович спаси бременци от поражение за крайното 1:1. Ремито отдалечи Вердер на 12 точки от втората позиция, докато Хофенхайм е осми с 27 т.

Щутгарт унизи Херта на "Мерцедес-Бенц Арена", побеждавайки с 5:0. До почивката домакините вече водеха с 4:0, а гостите заиграха с човек по-малко от 30-ата заради директен червен картон на Андреас Отъл.

Иначе в 25-ата Ибишевич изведе "швабите" напред, а три по-късно Харник изравник. Оказаки оформи класиката в 31-ата и отново Харник в 41-ата доведоха резултата до 4:0. Крайното 5:0 беше дело на Кибиашвили в 59-ата, който си отбеляза в собствената си врата.