Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) започна с класическа победа защитата на трофея си от турнира за Купата на страната. В среща от първи кръг момчетата на Юрген Клоп се наложиха с 3:0 като гост на Обернойланд.

Новото попълнение на Борусия - Марко Ройс откри резултата в 11-ата минута, а до края на първата част едно попадение добави и полякът Блажчиковски. След почивката Иван Перишич оформи класическия резултат, при който дойде и последния съдийски сигнал.

С разгромна победа - 5:0, започна участието си в турнира за Купата отборът на Щутгарт. Потърпевш бе аматьорския тим на Фалканзее-Финкенкруг. Ибишевич, Торун и Оказаки се разписаха по веднъж за гостите, а две попадения добави Харник.

Истински погром претърпя тимът на Хофенхайм, който загуби с 0:4 от третодивизионния Берлинер АК 07.

Подобни проблеми нямаше Байер Леверкузен, който се наложи с 4:0 като гост на Карл Цайс Йена.