Изминаващата седмица се оказа тотален провал за отбора на Шалке 04. След като отпаднаха от турнира за Купата на Германия, гелзенкирхенци се сринаха и в Бундеслигата, където загубиха тежко визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:4.

По този начин хората на Маркус Вайциръл останаха на 13-то място в таблицата. Позорната за тях позиция пък ги приближи на само 7 точки от опасната зона.

Байерн (Мюнхен) "класически" срещу Кьолн и все по-напред на върха в Германия

Еднозначно 3:0 за баварците

Мьонхенгладбах пък записа втори пореден успех, който изкачи "жребчетата" до 8-о място. Всичко това е съпътствано и със страхотно представяне под ръководството на новия старши-треньор Дитер Хекинг.

Първото полувреме на срещата бе равностойно и логично завърши при равенство 1:1. Фабиан Джонсън даде преднина на домакините в 28-ата минута, но малко преди почивката Набил Бенталеб изравни от дузпа.

Критични за Шалке се оказаха минутите между 64 и 76, когато "кралскосините" тотално се сринаха и инкасираха цели три гола в своята врата. Тон за головата фиеста даде Джонсън с втория си гол в мача, докато за "убийството" на интригата спомогнаха още и попаденията на Оскар Венд и Рафаел.

Пиер-Емерик Обамеянг няма грешка, Борусия (Дортмунд) вече на 6 точки от РБ (Лайпциг)

Обамеянг няма грешка, Борусия вече на 6 точки от РБ (Лайпциг)

"Жълтите" спечелиха дербито с Леверкузен

Крайното 4:2 бе оформено от звездата на Шалке - Леон Горецка, разписал се след отличен изстрел с глава.

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) - ШАЛКЕ 04 4:2

1:0 Джонсън (28"), 1:1 Бенталеб - дузпа (38"), 2:1 Джонсън (64"), 3:1 Венд (67"), 4:1 Рафаел (76"), 4:2 Горецка (82")