Лидерът в Германия Шалке победи с 1:0 гостуващия Щутгарт в дербито на 26-ия кръг на Първа Бундеслига.

По този начин „кралскосините" събраха 50 точки и увеличиха аванса си пред втория Вердер на 6 точки. Бременци играят в неделя с Майнц.

Победният гол бе дело на Младен Кръстаич в 76-ата минута. Той използва колеблива намеса на вратаря на „швабите" Тимо Хилдебранд и се разписа от няколко метра.

Шампионът Байерн записа осма загуба, след като отстъпи с 0:1 на Айнтрахт във Франкфурт. Кристоф Пройс бе точен в 78-ата минута, като елиминира Лусио преди да прониже Оливер Кан. Загубата остави „баварците" четвърти, като при успех те щяха да изместят Щутгарт от третата позиция. Успехът пък измъкна Айнтрахт от зоната на изпадащите.

Хановер, без лекуващия лека травма Чавдар Янков, завърши 0:0 с гостуващия Хамбургер.