Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер коментира ситуацията, довела до третия гол при загубата с 1:3 от Арсенал в петия кръг на общата фаза на Шампионската лига. Попадението на Габриел Мартинели падна в празна врата, след като Нойер излезе далеч от наказателното поле.
В срещата, играна в Лондон, баварците изравниха чрез Карл, но през второто полувреме Арсенал взе предимство след голове на Мадуеке и Мартинели. Именно третият гол предизвика най-много коментари, тъй като Нойер се оказа извън позиция.
След мача 38-годишният страж обясни решението си:
"Когато загубиш, трябва да поемеш малък риск. Видях, че Мартинели е пред Кимих и че може да има индивидуална ситуация. Опитах се да играя пред него, а той се справи добре с топката. Първото докосване се оказа решаващо - след него вече бях върнат обратно. Осъзнах, че поемам голям риск."
Загубата в Лондон беше първата за Байерн Мюнхен през сезона във всички турнири.