Шалке даде сериозна заявка за челните места в Бундеслигата. В последен мач от 18-ия кръг, „кралско сините" надвиха Хамбургер с 3:0 като гости и по този начин се изкачи на 5-ото място с 31 точки, на 2 зад Дортмунд и Гладбах.

Хамбургер пък е вече 16-ти, под чертата, само с 16 пункта, само на 4 пред последния Айнтрахт Брауншвайг.

Добрата новина за Шалке бе и завръщането след дълга контузия на Клаас Ян Хунтелаар. Холандецът ознаменува първия си мач от месеци насам с красив гол с глава в 34-ата след центриране на Фарфан . Това бе и първото попадение в мача.

След почивката, само за 180 секунди, между 53-ата и 56-ата минути, перуанецът Фарфан реши изхода на двубоя с нови два гола, които подпечатаха успеха на тима от Гелзенкирхен.

В ранния мач днес, Вердер Бремен и Айтрахт Брауншвайг не успяха да си отбележат гол, завършвайки наравно 0:0.