Отборът на Шалке записа поредната си грешна стъпка от началото на сезона. В мач от 6-ия кръг на Бундеслигата, момчетата на Феликс Магат се добраха само до точка в мача си с Борусия (Мьонхенгладбах) - 2:2.

Така малко повече от 61 000 зрители на "Фелтинс Арена" отново останаха разочаровани, а столът на Магат продължава да се клати. Двубоят започна отчайващо за Шалке. Многомилионната селекция на "Газпром", водена от Раул и Хунтелаар, стана за резил само за едно полувреме игра. Гостите се прибраха на почивка а аванс от два гола, дело на Даемс и Брадли.

През втората част Шалке хвърли всички сили в атака и това даде резултат. В 52-ата минута Хунтелаар съживи надеждите на домакините, разписвайки се от няколко метра след пас на Метцелдер. Домакините продължиха с натиска и стигнаха до изравнителен гол в 87-ата минута, дело на Раул.

Малко по-рано пък Борусия бе останала с човек по-малко след червен картон на Броуверс. Въпреки това обаче момчетата на Феликс Магат не успяха да осъществят пълен обрат и ще трябва да се задоволят само с точка. Така след 6 изиграни мача Шалке продължава да е в опасната зона с едва 4 спечелени точки.

ШАЛКЕ - БОРУСИЯ (М) 2:2
0:1 Даемс (15')
0:2 Брадли (43')
1:2 Хунтелаар (52')
2:2 Раул (87')