Шалке 04 и Байер Леверкузен не излъчиха победител и завършиха наравно 2:2 в дерби мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Домакините от Гелзенкирхен затвърдиха тезата, че играят изключително трудно срещу „аспирините", като тази вечер бяха на косъм да загубят.

Симон Ролфес и Михал Кадлец дадохо комфортен аванс на Леверкузен, но 20 минути преди края на двубоя Теему Пуки върна един гол за Шалке, с което и надеждите на феновете на домакините.

В последните минути на терена имаше драматични моменти, като домакините стигнаха до равенството 2:2 след дузпа, изпълнена точно от Рафаел в 87-ата минута. Червен картон за гостите пък получи Топрак.

В заключителните секунди домакините опитаха да стигнат до пълен обрат, но в крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при 2:2.

Благодарение на равенството Байер Леверкузен запази не само третата си позиция в класиране, но и разликата с четвъртия Шалке, която остана 4 точки.