Шалке записа третата си победа от началото на новия сезон в Бундеслигата. „Кралско сините" победиха Аугсбург с 4:1 у дома, след като играха цели 75 минути с човек повече.

Иначе мачът започна отлично за гостите от Аугсбург, които поведоха в 10-ата минута. Остжолек центрира от фланга, защитата на Шалек не успя да пресече паса и топката се озова в краката на Мьолдерс, а последния не сбърка.

Всичко хубаво за гостите обаче свърши в този момент. В 15-ата мин. Клаван задържа за ръката измъкващия се сам срещу вратаря Салай и реферът бе принуден да му извади червен картон. На всичкото отгоре, нарушението бе в пеналта, а това означава и дузпа за Шалке. Зад топката застана Боатенг, който не сбърка и изравни - 1:1.

От тук нататък за Шалке мачът стана изключително лесен. В 28-ата мин. Нойщетер хвърли страхотен пас към Учида, той продължи към Салай и последния изведе домакините напред.

„Кралско сините" обаче трябваше да чакат до 78-ата мин, за да си подпечатат успеха. Тогава Аого центрира и Салай вкара отблизо второто си попадение в мача за 3:1. Малко преди края Учида направи още една асистенция, сервирайки топката на Майер на няколко метра пред вратата, а последния нямаше как да пропусне, оформяйки крайното 4:1.

В друг мач от кръга Щутгарт и Вердер завършиха наравно 1:1, въпреки че швабите се сбодиха с ранна преднина чрез Ханрик. До края на полувремето обаче Петерсен успя да изравни за бременци.

Опашкарят Айнтрахт Брауншвайг пък взе първата си победа в елита, след като удари Волфсбург с 2:0 като гост. Така новаците в елита се отлепиха и от последното място в класирането.