Въпреки тежкия си мач в Шампионската лига през седмицата Шалке 04 постигна победа с 2:1 над Айнтрахт и в двубоя си от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Феликс Магат срещнаха много трудности срещу гостите от Франкфурт. В края на първата част, в 45-ата минута Ферман спъна Раул в наказателното поле и главният съдия Маркус Шмидт отсъди дузпа. От бялата точка испанецът Хурадо не сбърка - 1:0.

Настойчивата игра на "орлите" през второто полувреме беше наградена с попадение на Тцавелас в 70-ата минута. Четвърт час по-късно обаче друг гръцки футболист - Ангелос Харистеас, донесе трите точки на "миньорите" след извеждащо подаване от вратаря Мануел Нойер.

В класирането Шалке запазва десетата си позиция с 37 точки. Айнтрахт пък е на три по-назад и с 28 т. е на само три от зоната на изпадащите.