Шалке 04 продължава напред за Купата на Германия след трудна победа с минималното 1:0 над ФСВ Франкфурт като гост. Въпреки победата, и в този мач „кралско сините" имаха много проблеми в центъра на терена и само по чудо не си тръгнаха победени за пореден път.

Началото на срещата бе отлично за гостите от Гелзенкирхен. Още в 12-ата минута Иван Ракитич подаде отлично към Хосе Хурадо, който откри резултата. Малко по-късно добро положение пропусна и Фарфан, който не намери вратата от няколко метра.

През втората част домакините се събудиха и видяха, че дяволът не е толкова черен.Липса на увереност и концентрация пред гола обаче лиши отбора от Франкфурт от нещо повече.

2 минути преди края на срещата Бойсен стреля опасно с глава, но топката облиза гредата и излезе в аут.