Шалке не допусна изненада в 1/16-финалната си среща от турнира за Купата на Германия.

Съставът от Гелзенкирхен спечели домакинството си на Улм с 3:1.

Две от трите попадения за победителите реализира Бенито Раман, разписал се през вторите 45 минути от сблъсъка.

Снимка 511005

Източник: Twitter

Шалке категорично бе по-добрият тим на терена, като освен няколкото си по-остри контраатаки, завършили с опасни изстрели, гостите нямаха много поводи за радост в мача.

Наказаха Маркюс Тюрам за 6 мача

Синът на Лилиан Тюрам отнесе тежко наказание за плюнката в лицето на съперник

Играчът ще изтърпи 5 от срещите ефективно

Началото бе оспорвано, но постепенно Шалке наложи своето темпо на игра и вкара съперника в ритъма, в който желаеше.

Това позволи на Сердар да открие резултата след 27 минути игра, давайки предимство на състава си в много важен момент от сблъсъка.

Снимка 483598

Преди почивката отново голмайсторът за гелзенкирхенци можеше да вкара за 2:0, но този път късметът не беше на негова страна.

Снимка 510995

Само 6 минути след почивката Бенито Раман покачи преднината на домакините с попадение за 2:0, поставяйки широка усмивка на лицето на треньора на тима.

Снимка 511004

Единадесет минути по-късно всякаква интрига в срещата бе окончателно заличена, като Раман се разписа за втори път и направи така, че двубоят спокойно да бъде доигран в почти тренировъчно темпо от състава му.

Шеф в РБ (Лайпциг): Нагелсман ще бъде наш треньор и през следващия сезон

"Няма никакво основание да си стяга куфарите"

Все пак 8 минути преди последния сигнал Йоханес Райхерт пропусна дузпа, но при добавката бе точен за крайното 3:1.

На 1/8-финалите продължава и отборът на РБ (Лайпциг), който взе скалпа на Аугсбург, като гост.

Снимка 510993

С попадения на Орбан (11'), Поулсен (75') и Анхелиньо (83') гостите не оставиха съмнение относно това кой от двата тима заслужава повече крайния успех и продължават в следващата фаза след убедително 3:0.