Шалке 04 постигна първа победа от три години и половина насам над Борусия (Дортмунд) в дербито на Рур. "Миньорите" стигнаха до заслужен успех с 2:0 на своя стадион с голове на Йевхен Коноплянка (50) и Налдо (82).

Така тимът на Доменико Тедеско взе аванс от 4 точки на второто място в Бундеслигата. След 30 кръга "кралскосините" имат 55 точки в актива си, докато "жълто-черните" са с 51 пункта. Толкова има и Байер (Леверкузен).

Снимка 350826

Източник: Twitter

Тимо Кеерер сбърка в началото на срещата, но Кристиян Пулишич не успя да се възползва от грешката и бе изпреварен от вратаря Феерман. В 6-ата минута Алесандро Шьопф стреля ниско в ъгъла и принуди Роман Бюрки да демонстрира класа и да избие.

В 24-ата минута Марко Ройс бе близо до гол от пряк свободен удар. Две минути по-късно Кеерер стреля в аут с глава от отлична позиция. В края на полувремето диагонален удар на Коноплянка за малко не се озова във вратата.

Хамбургер изненада Шалке и повярва в спасението

Хамбургер направи плаха крачка към спасението

"Червените шорти" изненадаха Шалке 04 с 3:2

Украинецът все пак порази целта в 50-ата минута, след като завърши атака подхваната след грешка на капитана на гостите Марсел Шмелцер.

Борусия (Дортмунд) се хвърли на щурм, за да изравни, но на два пъти Ройс и представилия се много слабо днес Миши Батшуай пропуснаха.

Снимка 350825

Така се стигна до 82-ата минута, когато опитният защитник Налдо отново демонстрира, че е отличен изпълнител на преки свободни удари. Бразилецът с мощна тупалка направи Роман Бюрки безпомощен за втори път, оформяйки крайното 2:0.

В заключителните секунди на срещата Миши Батшуай бе изнесен на носилка, като тепърва ще стане ясно колко тежка е контузията му.