Шалке 04 демонстрира, че постепенно започва да набира скорост в Първа Бундеслига и доказателство за това е категоричният успех с 3:0 над Майнц 05 в последната среща от осмия кръг.

Набил Бенталеб реализира два от головете, а между тях се разписа и Макс Майер, с което "кралскосините" вече нямат загуба в трети пореден мач.

И двата тима имаха двубои от Лига Европа в четвъртък вечер, но днес умората си личеше само сред футболистите в червени екипи. Те не успяха да се нагодят към нестандартната за Шалке игрова постройка, при която Франко ди Санто увличаше централните защитници, за да могат халфовете зад него да нахлуят в наказателното поле и там да стрелят. По този начин паднаха и трите попадения.

В 23-ата минута аржентинецът свали с гърди към Бенталеб, който шутира силно в мрежата за 1:0. В 48-ата минута Ди Санто асистира на Майер за 2:0, като при атаката съдията пусна много важен авантаж. В 62-ата минута Бенталеб вкара втория си гол, този път след включване по лявото крило на Сеад Коласинац.