РазенБалшпорт (Лайпциг) настигна Байерн на върха в Бундеслигата. Това се случи след като новакът победи с 3:1 над Майнц в мач от 10 кръг. "Червените бикове" имат вече 24 точки, колкото имат и баварците.

В ключова фигура за Лайпциг се превърна Тимо Вернер, който наниза два гола и крилото Емил Форсберг с едно попадение.

В 3-ата минута Вернер откри резултата след като получи пас от Форсберг и изскочи сам срещу вратаря за 1:0. 14 минути по-късно нападателят асистира на шведа, който не сгреши за 2:0.

Минута преди почивката Тимо Вернер вкара ново попадение, за да реши всичко в мача.

Четвърт час преди края на мача Щефан Бел вкара почетното попадение за гостите.

В следващия кръг Байерн гостува на Борусия (Дортмунд), докато тимът от Лайпциг гостува на "БайАрена" на Байер (Леверкузен).