Отборът на Санкт Паули постигна нова победа като гост в първа Бундеслига, побеждавайки Хановер 96 с минималното 1:0. Петъчният мач от Германия предложи голяма доза футболни емоции на феновете.

Гостите от Хамбург стигнаха до единственото си попадение в срещата още в 6-ата минута. Перфектна атака по лявото крило бе завършена с центриране на Бастиан Очипка, а Мариус Еберс засече топката във вратата на домакините. След гола те не успяха да се отърсят от удар и можеха да допуснат още попадения.

През втората част Хановер игра доста по-концентрирано и на няколко пъти бе близо до равенството, но така и не успя да отбележи гол.

В 80-ата минута централният бранител Карим Хагуи получи директен червен картон.
В класирането Санкт Паули излезе на 6-о място с 10 точки, а Хановер пропусна възможността да заеме втората позиция и е 4-и с 11 т.