Байерн постигна изключително трудна, но в същото време страшно важна победа с 1:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха баварците събраха 51 точки и се изкачиха на скъпоценното трето място, което дава право на участие в плейофите на Шампионската лига идния сезон. Гладбах пък е твърдо на последното място и шансовете за оставане в елита все повече намаляват.

Двубоят на "Алианц Арена" не предложи кой знае какви вълнения на феновете през първата част. Едва след почивката на терена стана малко по-интересно.

Мюнхенци нападаха, но сякаш им липсваше свежест и желание. Те трябваше да чакат до 77-ата минута, за да си отдъхнат с облекчение. Ариен Робен направи двойно с Франк Рибери и откри отблизо.

Малко след това Мирослав Клозе имаше шанс да удвои, но изстрелът му срещна външната част на страничната греда. За повече нямаше време и двубоят завърши с минимален домакински успех.