Байерн стигна до инфарктна победа с 2:1 над Фрайбург в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Трите точки за баварците спаси звездата Франк Рибери с гол малко преди края на мача. Успехът позволи на мюнхенци да се доближат на 2 точки зад третия в класирането Хановер.

Мачът започна отлично за Байерн и гостите поведоха в 9-ата минута. Рибери центрира от фаул, а Марио Гомес засече топката с глава за 0:1.

Само 120 секунди по-късно Фрайбург обаче получи правото на дузпа. Вратарят Крафт събори Макиади в пеналта и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Сисе, но Крафт поправи грешката си и спаси удара му.

Все пак домакините стигнаха до изравняване в 17-ата минута. Сисе взе пълен реванш, след като оползотвори подаване на Бастианс и изравни - 1:1. Лошите новини за Луис Ван Гаал обаче не свършиха с това - Ариен Робен напусна с контузия само след половин час игра.

След почивката мачът продължи да бъде равностоен, а Макиади изпусна отличен шанс да даде преднина на Фрайбург.

Течеше 88-ата минута, когато Франк Рибери не остави шансове на Бауман със страхотен шут от 25 метра и донесе победата на Байерн.