РБ Лайпциг спечели сребърните медали за сезон 2020/21 в германската Бундеслига. "Биковете" подпечатаха престижния си успех с точка срещу Волфсбург в неделното дерби от Топ 4 - 2:2.

Равенството пък е достатъчно на "вълците" да се бетонират в топ 4 и да си осигурят участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Няколко дни след тежко загубения финал за националната купа, футболистите на Юлиан Нагелсман имаха доста тежко първо полувреме. Неговият край завърши при резултат 0:2. Гостите се виждаха по-близо до победата, след като на два пъти успя да се разпише бързоногият Максимилиан Филип.

Борусия (Дортмунд) победи Майнц 05 с 3:1 в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) си гарантира място в Топ 4

Вестфалци минаха лесно през Майнц 05

Лайпциг демонстрира непримиримост и след паузата се добра до заветната точка. Играещият предпоследния си двубой за РБ - Джъстин Клуйверт намали в 51-ата минута, а 12 преди края, капитанът Забитцер оформи крайното 2:2 от дузпа.

В последния кръг, емоциите за "биковете" ще бъдат далеч повече от значението на мача с Унион (Берлин). Това ще е последният мач на треньора Нагелсман, начело на тима, преди официално да поеме Байерн (Мюнхен).

Байерн и Фрайбург направиха 2:2

Байерн с реми, Левандовски изравни рекорд на Герд Мюлер

Баварците събраха 75 точки

РБ ЛАЙПЦИГ - ВОЛФСБУРГ 2:2

0:1 Филип (12"), 0:2 Филип (45+1"), 1:2 Клуйверт (51"), 2:2 Забитцер -дузпа (78")