РБ Лайпциг спечели с 2:0 гостуването си на Хофенхайм от 31-ия кръг на Бундеслигата. Героят за гостите бе Дани Олмо, който реализира и двете попадения за своя тим в 9-ата и 11-ата минута.

РБ Лайпциг започна силно мача и след 9 минути Олмо получи топката на границата на наказателното поле, финтира защитник и с удар в близкия ъгъл откри резултата.

Само две минути по-късно испанецът отново бе в прегръдките на съотборниците си. Марсел Забитцер получи дълъг пас с глава свали за Олмо, който от движение прати кълбото за втори път в мрежата на Оливер Бауман.

Снимка 483395

Източник: БГНЕС

През втората част гостите можеха да направят победата си много по-изразителна, но първо гол на Анхелиньо бе отменен заради засада, а след това сериозни пропуски направиха Тимо Вернер, Кристофър Нкунку и Амаду Хайдара.

Все пак РБ Лайпциг вече има 62 точки и държи здраво третото място, даващо квота за Шампионската лига. Хофенхайм се намира на седма позиция с 43 точки и продължава битката за място в Лига Европа.