РБ Лайпциг продължава с трудностите и под ръководството на своя нов старши-треньор Доменико Тадеско. Младият специалист трябваше да преглътне първо негово поражение начело на "биковете", които изненадващо бяха надиграни у дома от Арминия (Билефелд) - 0:2.

Проблемите за Лайпциг започнаха още от самото начало, когато Адамс трябваше да влиза принудително на мястото на Емил Форсберг.

Официално: Доменико Тадеско е новият старши-треньор на РБ Лайпциг

Наследява на поста Джеси Марш

Арминия откри резултата в 57-ата минута, когато Сера се оказа на точното място и сътвори голова добавка за 0:1. В 69-ата системата ВАР влезе от полза на главния съдия, който преразгледа своето решение и в крайна сметка показа червен картон на Фабиан Клос.

Изненадващо обаче, въпреки численото неравенство, футболистите от Билефелд се поздравиха с второ съкрушително попадение. Флориан Крюгер свърши отлична работа при изграждането на атаката, а Масая Окугава направи необходимото, за да матира Гулаши.

Борусия (Мьонхенгладбах) беше на крачка да приключи с победа серията си от четири поредни загуби. "Жребчетата" на Ади Хютер изпуснаха трите точки, след като водеха на Хофенхайм до 91-ата минута. Емболо бе дал преднина на "черно-белите", но в даденото продължение Акпогума спаси Хофе и оформи крайното 1:1.

Борусия (Дортмунд) победи Гройтер (Фюрт) с 3:0

Ерлинг Халанд се развихри, Борусия (Дротмунд) с класика над Гройтер (Фюрт)